Zastosowanie innowacyjnej aplikacji w ciągnikach i innych maszynach rolniczych - czym jest i jak działa MF Connect.

Na pewno wszyscy jako klienci zauważamy obecne trendy kreujące popyt na wysokiej jakości produkty rolne - żywność, surowce i materiały, tkaniny. W odpowiedzi na rosnące wymagania rynku gospodarstwa rolne dążą do coraz większej specjalizacji. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i urządzeniom. W dzisiejszych czasach prowadzenie gospodarstwa rolnego jest nieodłącznie związane z nowoczesnymi technologiami. Obejmują one nie tylko nowoczesne maszyny, ale również różnego rodzaju systemy ułatwiające planowanie prac, ich precyzyjne wykonywanie oraz monitoring. Popularne są np. systemy GPS oraz kontrola upraw za pomocą dronów, co pozwala im szybko interweniować w kryzysowej sytuacji.

rolnicy patrzą na sklep rolniczy online w telefonie

Jakie dane dostarcza aplikacja MF Connect?  

Do takich właśnie nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań należy opracowana przez Massey Ferguson aplikacja MF Connect. Warto tutaj dodać, że ciągniki Massey Ferguson w wersjach od MF 5700 S, MF 6700 S, MF 7700 S do MF 8700S są już fabrycznie wyposażone w system MF Connect. 

 

Narzędzie umożliwia zarządzanie flotą, jej zdalne monitorowanie oraz podejmowanie i realizowanie prawie w czasie rzeczywistym decyzji dotyczących pracy maszyn. Dane zbierane w zasobach aplikacji  można wykorzystywać do zarządzania operacyjnego. Wystarczy do tego celu zwykły smartfon. Z telefonu można monitorować dane dotyczące stanu parametrów ciągnika, a także jego lokalizację. Usługa MF Connect jest dostępna standardowo z 5-letnią subskrypcją dla wszystkich kombajnów MF IDEAL i ciągnikach 6-cylindrowych.

 

Aplikacja MF Connect zbiera i  przekazuje użytkownikowi następujące dane:

 

 • Położenie i trasę przejazdu maszyny

 

Można zobaczyć co robią i jak działają ciągniki połączone z aplikacją, historycznie i w czasie zbliżonym do rzeczywistego, a także śledzić ich lokalizację.

 

 • Zużycie paliwa i poziom płynu AdBlue

 

Systemy z AdBlue/SCR sprawiają, że dzięki odpowiednim reakcjom zredukowana jest ilość cząstek stałych, a także nadmiar emisji tlenków azotu. System MF Connect pozwala na monitorowanie AdBlue oraz paliwa. Ciągnik może pracować bez większej szkody dla środowiska, które powoduje emisja szkodliwych spalin.

 

 • Prędkość i czas pracy

Jakie korzyści daje aplikacja?

 

Aplikacja umożliwia maksymalizację wydajności czasu pracy i planowanie działań z wyprzedzeniem w szczycie prac sezonowych. Przestoje w kluczowych momentach, takich jak sadzenie i zbiór plonów są kosztowne. MF Connect jest dobrym rozwiązaniem aby kontrolować, optymalizować i usuwać najważniejsze przyczyny tych problemów. MF Connect pozwala kontrolować:

 

 • Zdolność produkcyjną maszyny

 

Jest to możliwe poprzez zmniejszenie zużycia paliwa i materiałów eksploatacyjnych

 

 • Komunikaty o błędach

 

Dzięki aplikacji, nie trzeba jechać z traktorem do warsztatu. Wystarczy kliknąć odpowiednią opcję w telefonie, tablecie lub komputerze, a system połączy się natychmiast z serwisem. Serwisant przyjedzie w miejsce, gdzie zlokalizowana jest maszyna i naprawi usterkę. Z MF Connect żadna awaria nie spowoduje przestoju ciągnika. 

 

 • Nadchodzące przeglądy serwisowe

 

System natychmiast informuje o zbliżających się terminach przeglądów technicznych, można też zaplanować i umówić się na przegląd za pomocą MF Connect.

 

Aplikacja MF Connect pomaga w utrzymaniu maszyny w optymalnej kondycji roboczej. Dzięki wykorzystaniu tej technologii zwiększy się sprawność ciągnika i będzie on zawsze gotowy do pracy. Użytkownik codziennie otrzymuje informację o kondycji maszyny stanie paliwa, aplikacja pomaga też zaplanować przeglądy techniczne w serwisach. Gdy dealer uzyska pozwolenie od klienta, ma możliwość zdalnego monitorowania jego maszyny i wspomaganie jego obsługi poprzez przekazywanie powiadomień i alarmów. Dzięki temu pracownicy serwisu są natychmiast powiadamiani o alarmie, co uruchamia zdalną i natychmiastową procedurę rozwiązania danego problemu, często zanim sam właściciel lub użytkownik będzie świadomy jego wystąpienia.

 

Ciągniki Massey Ferguson w wersjach od MF 5700 S, MF 6700 S, MF 7700 S do MF 8700S są już fabrycznie wyposażone w system MF Connect.

 

Unikalność technologii Massey Ferguson Connect

 

Aplikacja na telefon MF Connect jest unikalna i jedyna w swoim rodzaju. Jest to oryginalny projekt przygotowany specjalnie dla użytkowników ciągników marki Massey Ferguson. Zapewnia komfortową i efektywną pracę kompatybilnych z nią maszyn. 

 

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej aplikacji na smartfony dla rolników, jednak każda z nich ma inną funkcję. Pozwalają one regulować np. trasę rozsiewu nawozu. Można wszystko zaplanować za pomocą mapy. Są też aplikacje GPS lokalizujące miejsce pracy maszyny. Niektóre zapewniają monitorowanie wytwarzanych produktów, czy monitorowanie terenu gospodarstwa przez kamery. Są takie, które analizują jakość zebranych upraw, lokalizację maszyn w terenie, stan techniczny pojazdu czy jego sterowanie.

 

Aplikacja MF Connect łączy wszystkie te funkcje. Jest niezawodna, ponieważ można mieć wszystko w jednym, zamiast instalować kilka aplikacji. Jest kompatybilna z każdą maszyną marki Massey Ferguson. Można zaprogramować ją na każdy model ciągnika. Informuje też o planowanych przeglądach technicznych. MF Connect to inteligentna technologia, która wyręczy użytkownika niemal we wszystkim.

 

Dlaczego warto zakupić MF Connect?

 

Dzięki systemowi lokalizacji traktor będzie widoczny podczas pracy w terenie. Dzięki MF Connect można zdalnie identyfikować ustawienia operacyjne. 

 

 • doświadczenie, tradycja, jakość potężnych marek

 

Massey Ferguson istnieje od 175 lat jest  rodzinną firmą, która stała się pionierską marką w rolnictwie. Kroki milowe w zdobywaniu doświadczenia ukształtowały jej historię. Teraz klienci tworzą nową historię, która zapisze się w pamięci kolejnych pokoleń. Technologia internetowa jest znakiem naszych czasów i kształtuje markę Massey Ferguson na kolejne stulecia. dodatkowo  Massey Ferguson jest marką największego na świecie koncernu AGCO działającego w branży rolniczej. AGCO jest globalnym liderem w dziedzinie projektowania, produkcji i dystrybucji sprzętu rolniczego. Dzięki popularności znanych marek takich jak Challenger®, Fendt®, GSI®, Massey Ferguson® i Valtra®, firma AGCO Corporation oferuje rolnikom na całym świecie duży wybór ciągników, kombajnów, narzędzi do siana i sieczkarni, narzędzi do siewu i orki, systemów przechowywania ziarna i produkcji białek, a także części zamienne.

 

 • elastyczność

 

Można wyświetlać dane maszyny w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca, co pozwala na efektywną pracę i kontrolę jej efektów. Łatwo koordynować pracę na dużym obszarze.

 

 • możliwość zdalnej diagnostyki

 

Aplikacja pozwala na stały kontakt z preferowanym dealerem MF. Serwisant może w każdej chwili zdalnie sprawdzić parametry maszyny.

 

 • zwiększenie sprawności roboczej

 

Pozwala na zoptymalizowanie decyzji logistycznych umożliwiające utrzymanie sprawności roboczej.

 

 • oszczędność materiału wejściowego

 

Można zaoszczędzić materiał wejściowy dzięki bieżącemu monitorowaniu zużycia. Łatwiej jest kontrolować także jego koszty. 

 

 • maksymalizacja czasu sprawności

 

Dzięki MF Connect możliwe jest inteligentne planowanie codziennej obsługi i serwisu. Maszyna może pracować dłużej, a jej stan będzie wciąż dobry i nie wpłynie negatywnie na jakość i ilość wykonanej pracy.

 

 • minimalny czas przestoju

 

Wykorzystano tutaj wsparcie diagnostyczne podczas podejmowania decyzji, a także w zakresie serwisów zapobiegawczych. Stan maszyn jest nieustannie kontrolowany, a dzięki inteligentnemu sterowaniu technologią MF Connect, wszelkie usterki sprzętu są natychmiast usuwane.

 

Aplikacja MF Connect cieszy się popularnością wśród rolników nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, m.in w Finlandii czy w Niemczech. Przedsiębiorcy chwalą sobie w szczególności opcję lokalizacji GPS, dzięki której zawsze wiedzą, gdzie znajdują się ich pracownicy i kierowane przez nich traktory. 

 

Kachniarz - autoryzowany dealer marki Massey Ferguson

 

Firma Kachniarz jest autoryzowanym dealerem marki Massey Ferguson na terenie Dolnego Śląska. Posiada profesjonalny serwis, rozbudowany magazyn części zamiennych oraz doświadczony zespół, który jest gotowy udzielić pomocy w każdej sytuacji. Wyszkoleni pracownicy odpowiedzą na każde pytanie i udzielą pomocnych wskazówek. Wiedza, doświadczenie i infrastruktura pozwalają specjalistom wspierać klientów i ich maszyny poprzez dostarczanie światowej klasy obsługi posprzedażowej w zakresie serwisu. 

 

Siedziba firmy Kachniarz znajduje się w Gołaczowie na Dolnym Śląsku zaledwie 2,5 km od Chojnowa i ok. 20 km od Legnicy. Dojazd z okolicznych miejscowości ułatwia bliskość autostrady A4, drogi ekspresowej S3 oraz krajowej 94. W Gołaczowie znajduje się kompleksowo wyposażony sklep, w asortymencie którego znajdują się różnego rodzaju maszyny rolnicze oraz części zamienne. Działa tam też autoryzowany serwis Massey Ferguson, w którym  świadczone są usługi przeglądów, napraw i wymiany części zakupionych maszyn. 

 

Zapraszamy na stronę internetową! Zainstaluj już dziś darmową aplikację MF Connect!

Wróć do wszystkich wpisów Skontaktuj się z doradcą